Żywotność baterii smartfonu: Jak przedłużyć żywotność baterii smartfonu

Żywotność baterii smartfonu: Jak przedłużyć żywotność baterii smartfonu

Chociaż najnowsze smartfony oferują teraz zaawansowane funkcje, takie jak dostęp do odcisków palców, ekrany 4K i aparaty fotograficzne, które rywalizują z lustrzankami cyfrowymi, może dziwić, że żywotność baterii w tych telefonach również rośnie. W rzeczywistości, najnowszy telefon Galaxy posiada teraz baterię do smartfonów, które zdaniem ekspertów będą trwać do 12 godzin i 35 minut.

Niestety, podczas gdy wiele smartfonów zaczyna się od długiej żywotności baterii, która szybko się wyczerpuje, gdy my ich używamy. Niezależnie od tego, czy uwielbiasz grać w gry lub przewijać media społecznościowe, czy też potrzebujesz swojego telefonu do pracy, im więcej używasz telefonu, tym bardziej cierpi na tym Twoja bateria.

Na szczęście, jest kilka rzeczy, które można z tym zrobić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się kilku wskazówek i strategii, które pomogą Ci przedłużyć żywotność baterii smartfonu.

Unikaj ekstremalnych warunków pogodowych

Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś, że firmy produkujące aparaty fotograficzne reklamują sprzęt przeznaczony do pracy w ekstremalnych temperaturach, być może zastanawiałeś się, dlaczego dokładnie zwykłe aparaty fotograficzne nie wytrzymują wysokich lub niskich temperatur.

Aparaty fotograficzne, takie jak ten smartfon w kieszeni, zawierają baterie litowo-jonowe.

Baterie litowo-jonowe oferują mnóstwo schludnych dodatków. Ładują się one bardzo szybko, w porównaniu z innymi rodzajami akumulatorów. Nie muszą być również całkowicie wyczerpane przed ich ponownym naładowaniem. W rzeczywistości, najlepiej nie pozwolić im całkowicie umrzeć przed ich podłączeniem (więcej na ten temat później). Wadą akumulatorów litowo-jonowych jest jednak to, że ekstremalne temperatury, w szczególności zimno, mogą spowodować gwałtowne zmniejszenie ich żywotności.

Ekstremalne ciepło może również wyczerpać energię baterii, a nawet narazić telefon na ryzyko przegrzania. Unikaj pozostawiania smartfonu w bezpośrednim świetle słonecznym przez dłuższy czas.

Nie pozwól, by twój telefon umarł

Jednym ze starych mitów, który wciąż się pojawia od czasu do czasu, jest to, że należy pozwolić, aby bateria smartfona wyczerpała się do 0 procent zanim ją ponownie naładujesz. Ten mit był kiedyś zakorzeniony w rzeczywistości; starsze modele smartfonów są wyposażone w akumulatory z „pamięcią baterii”. Jeśli nie pozwoliłbyś tym bateriom na całkowite rozładowanie, nagrałyby to i z czasem zmniejszyłyby zasięg ładowania. Zamiast tego, właściciele zostali poinstruowani, aby pozwolić swoim bateriom telefonicznym na całkowite rozładowanie, a następnie naładować je do pełna, przed ponownym użyciem.

Ale dni „pamęci bateryjnej” się skończyły. Teraz, nowoczesne baterie do smartfonów nie są zaprojektowane tak, aby były w pełni wyczerpane. Powoduje to obciążenie baterii. To samo dzieje się, gdy są one całkowicie naładowane. Zamiast tego, najlepiej naładować telefon, gdy osiągnie on 20 procent, i ładować go tylko do 90 procent. Alternatywnie, można trzymać się krótszych okresów ładowania, uzupełniając baterię tak długo, jak długo pozostaje około 10 procent od pełnego naładowania.

Spowolnij ładowanie

Szybkie ładowarki stały się w ostatnich latach popularnymi narzędziami technicznymi. Wiele z tych ładowarek obiecuje naładować baterię w zaledwie kilka minut, często ładując telefon całkowicie w ciągu zaledwie godziny. Jeśli musisz używać telefonu do pracy lub jeśli ciągle sprawdzasz media społecznościowe i nie możesz znieść braku telefonu, czekając na jego naładowanie, jedna z tych ładowarek może być dobrą inwestycją. Ale pamiętaj, że w tym procesie możesz poświęcać długoterminowo zdrowie swojej baterii. Te szybkie ładowarki dodatkowo obciążają Twój smartfon za każdym razem, gdy ich używasz. Z czasem stres ten może skrócić żywotność Twojej baterii. Wkrótce nie będzie już w stanie utrzymać poziomu naładowania, który kiedyś był w stanie utrzymać.

Jak wspomniano powyżej, i tak dzieje się to za każdym razem, gdy ładujesz swój smartfon. Ale zwykła ładowarka mniej obciąża Twoją baterię, spowalniając ten proces.

Aby jeszcze bardziej przedłużyć żywotność baterii, możesz wybrać łagodniejszą metodę ładowania. Podłączenie smartfona do komputera lub szukanie inteligentnej wtyczki zaprojektowanej w celu ograniczenia napięcia to lepsze rozwiązania. Niektóre zewnętrzne zestawy baterii charakteryzują się również niższym napięciem i mogą być bezpieczniejsze dla baterii. Należy pamiętać, że ładowarki te będą potrzebowały więcej czasu na zasilenie telefonu do 100 procent. Musisz zostawić sobie mnóstwo czasu na naładowanie smartfonu, zanim będziesz go ponownie potrzebował.

Uruchamiaj swoje aktualizacje

Uruchamianie aktualizacji w smartfonie powoduje najpierw rozładowanie baterii, co powoduje, że wielu użytkowników odkłada je na później. Ale nieużywanie ich może spowodować jeszcze większe zużycie baterii. Niektóre aktualizacje są tak naprawdę zaprojektowane, aby przedłużyć żywotność baterii telefonu. Inne pomagają zapobiegać usterkom, które powodują rozładowanie baterii. Niezależnie od przypadku, uruchomienie tych aktualizacji możliwie jak najszybciej po ich wydaniu może pomóc w zapewnieniu, że nie skończy się na utrzymywaniu oprogramowania, które wpływa negatywnie na żywotność baterii.

Wybierz inny temat

Wiele nowoczesnych smartfonów jest teraz wyposażonych w ekran OLED. Ta forma ekranu OLED oferuje inny sposób oszczędzania energii na baterii telefonu komórkowego, po prostu wybierając inny motyw ekranu. Motywem przewodnim ekranu jest kolor tła, aplikacji i innych funkcji ekranu głównego, ekranu wiadomości i innych stron. Kiedy ekran OLED jest ustawiony na ciemny motyw, nie musi pracować tak ciężko. To dlatego, że zamiast blokować podświetlenie w celu wyświetlenia czerni, po prostu nie wyświetla niczego. Może to drastycznie zmniejszyć moc baterii potrzebnej do zasilania ekranu. Ponadto powoduje, że inne kolory na ekranie wyskakują, co może tylko pomóc Ci lepiej widzieć swój ekran nawet przy zmniejszonej jasności.

Oczywiście, jeśli masz starszy smartfon, który nie ma ekranu OLED, wybranie tego ciemniejszego motywu nic nie da, jeśli chodzi o żywotność baterii.

Zredukuj swoją jasność ekranu

Jedną z najszybszych rzeczy do zapięcia baterii smartphone’a jest taka, która może być trudna do zmniejszenia. Ekran Twojego smartfonu jest często elementem, który pochłania najwięcej energii z baterii. Ale jeśli masz problemy z widzeniem, próbujesz korzystać z telefonu na zewnątrz lub po prostu jesteś przystosowany do jaśniejszego ekranu, możesz się wahać, czy go zmniejszyć. Automatyczna jasność może w tym pomóc. Automatycznie dostosuje on jasność ekranu w zależności od ilości światła wokół ciebie. To nadal pobiera moc, ponieważ sprawia, że czujnik światła Twojego telefonu działa z czasem. Ale jeśli jesteś kimś, kto zwykle zostawia swój blask odwrócony aż do końca, to powinno to przedłużyć żywotność baterii trochę. Inną możliwością jest ręczna regulacja jasności ekranu. Gdy przebywasz na zewnątrz w jasnym świetle słonecznym, być może będziesz musiał go obrócić, aby zobaczyć. Wewnątrz i w cieniu nie musi być on jednak zbyt wysoki, aby nadal dobrze widzieć swój ekran. Zabiera to najmniej energii z baterii, ale wymaga odrobiny pracy i dużej ilości pamięci z Twojej strony.

Niech twój czas na ekranie się skończy

Jednym ze sposobów na utrzymanie jasności ekranu, nie wspominając już o innych urządzeniach do rozładowywania baterii, jest skrócenie czasu wyłączenia ekranu.

Twój ekran „wychodzi” lub wyłącza się po upływie określonego czasu. Możesz kontrolować tę ilość czasu, choć wielu właścicieli smartfonów pozostawia go w ustawieniach fabrycznych. W przypadku niektórych telefonów może to być nawet 2 minuty. Nawet jeśli zazwyczaj wyłączasz ekran telefonu, gdy go nie używasz, jesteś zobowiązany do zapomnienia od czasu do czasu lub przypadkowego włączenia ekranu w kieszeni lub torebce. Jeśli ekran nie wyłączy się na 30 sekund, minutę, a nawet 2 lub więcej, bateria telefonu odczuje ten efekt.  Skrócenie czasu na ekranie do 30 sekund lub mniej może temu zapobiec. Trzeba się do tego trochę przyzwyczaić. Bez wątpienia będziesz się denerwować, gdy dostosujesz się do czarnego ekranu w ciągu kilku sekund, a nie minut.  Ale kiedy będziesz mógł korzystać ze swojego smartfonu przez jeden dzień lub dłużej za jednym razem, będziesz wdzięczny za przełącznik.

Pozbądź się aplikacji, które wyrzucają baterie

Wszystko, co robisz na swoim smartfonie, pobiera energię z baterii. Ale jeśli nie zamierzasz wysyłać SMS-ów, dzwonić, kupować biletów na koncerty w podróży, to prawdopodobnie i tak nie potrzebujesz smartfona. Jednak niektóre aplikacje pobierają więcej energii niż inne i może te, bez których możesz żyć, aby nie dopuścić do rozładowania baterii. Jednym z osławionych akumulatorów jest Facebook. Przeciętny użytkownik Facebooka spędza codziennie 135 minut na platformie social media. Dużą część tego czasu poświęca się na przewijanie aplikacji na telefon komórkowy.

Nie tylko czas, który spędzamy na aplikacji, ale także czas, który tracimy na zasilaniu naszych telefonów. To także sama aplikacja. Facebook oferuje funkcję odtwarzania dźwięku wideo, więc filmy są odtwarzane automatycznie podczas przewijania kanału. Sprawdza on Twoją lokalizację, aby wysyłać Ci reklamy i aktualizować posty. Wysyła również wiele powiadomień.

Wszystkie te funkcje powodują rozładowanie baterii telefonu. Możesz przejść do swoich ustawień i wyłączyć powiadomienia, autoodtwarzanie i lokalizację GPS w telefonie. Możesz też zrobić przysługę swojej baterii i całkowicie pozbyć się aplikacji. Może zamiast tego trzymaj się przewijania mediów społecznościowych na swoim tablecie. Możesz również przejść do ustawień telefonu i sprawdzić, które aplikacje pobierają najwięcej mocy. Wyłącz je, aby nie zużywały energii, chyba że aktywnie z nich korzystasz. I pozbyć się aplikacji, z których już nie korzystasz; mogą one nadal korzystać z zasilania, nawet jeśli już ich nie otwierasz.

http://smartfonypoznan.pl/

Previous Shopoholizm jako nowoczesna choroba
Next Dziewczęcy pokój z miejscem do zabawy

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

6 Wskazówek dotyczących łagodzenia bólu

Masz bolesne miesiączki? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Według American College of Obstetricians and Gynecologists ponad połowa wszystkich kobiet przechodzących menstruację doświadcza bólu miesiączkowego przez jeden lub dwa dni

Life&Style 0 Comments

Huawei Mate 10 Pro

Pierwsze smartfony pojawiły się na rynku już kilka lat temu. Początkowo ich użytkowników było niewielu, były to urządzenia bardzo drogie. Dzisiaj można zauważyć, że wiele osób używa i bardzo chwali

Life&Style 0 Comments

Pobyt w Grecji był dla mnie jak reset absolutny

Aktorka spędziła pięć styczniowych dni w Atenach. Twierdzi, że nie zwiedzała dużo, delektowała się natomiast grecką kuchnią i rozmowami z mieszkańcami miasta. Bywała także w teatrach. Jej zdaniem współczesny teatr grecki stawia na mocne, politycznie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź