ZABEZPIECZALI ORSZAK TRZECH KRÓLI

ZABEZPIECZALI ORSZAK TRZECH KRÓLI

Uroczysty orszak w dniu Święta Trzech Króli przeszedł dzisiaj tyskimi ulicami. Procesja wyruszyła spod kościoła pod wezwaniem Marii Magdaleny. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników procesji czuwali policjanci z tyskiej drogówki oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Orszakowi Trzech Króli jaki w dniu dzisiejszym przeszedł ulicami Tychów, podobnie jak innym procesjom zorganizowanym na terenie kraju, przyświecał podobny cel, pokłonić się Dzieciątku i Świętej Rodzinie.

Przemarsz rozpoczął się przed 13.00, zaraz po zakończeniu mszy świętej w kościele pod wezwaniem Marii Magdaleny, a następnie przebiegał wybranymi ulicami centrum miasta.

Nad bezpieczeństwem wiernych czuwali tyscy policjanci wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej. W związku z tym, iż uczestnikami procesji byli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, policjanci przeprowadzili także działania profilaktyczne. Mając na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, mundurowi rozdawali im opaski odblaskowe oraz prowadzili rozmowy na temat bezpieczeństwa pieszych, głównie podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego policjanci uposażają pieszych w elementy odblaskowe i zachęcają do ich stosowania nie tylko poza obszarem zabudowanym ale także w mieście. Zwiększa to szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.
Przypominamy, że pieszemu m.in. zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym.

Przede wszystkim pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Czasem nawet jeśli kierowca nas widzi na przejściu nie oznacza, że się zatrzyma. Upewnijmy się zatem, że kierowca chce nas przepuścić i zatrzymał samochód przed przejściem. Wówczas dopiero możemy bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.

Previous ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ?POWIADOM NAS!
Next KONTROLE AUTOKARÓW W TYCHACH

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policyjny dozór i poręczenie majątkowe dla pseudokibiców

Sześciu zatrzymanych podczas „ustawki” mężczyzn, usłyszało zarzut udziału w zbiegowisku, w trakcie którego dopuścili się w sposób chuligański gwałtownego zamachu na inne osoby. Po zebraniu przez policjantów materiału dowodowego, prokurator

Wiadomości 0 Comments

Kontrola prędkości w Tychach

Od wczesnych godzin porannych trwają policyjne działania „Prędkość”. Celem prowadzonych czynności jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Akcja rozpoczęła

Wiadomości 0 Comments

Podsumowanie działań „SMOG”

Podczas wczorajszych działań pod nazwą „SMOG” policjanci skontrolowali 55 pojazdów. Mundurowi nie ujawnili wykroczeń związanych z naruszeniem wymagań ochrony środowiska. Celem działań było zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź