Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi Redmi Note 5

Smartfon Xiaomi Redmi Note 5 to obecnie jeden z lepszych smartfonów w swojej grupie cenowej. Do jego najważniejszych parametrów zalicza się naprawdę solidny procesor, dużo pamięci, a także ekran o sporych rozmiarach. Wszystko to sprawia, że jest to smartfon, który naprawdę zasługuje na uwagę. Przyjrzyjmy mu się nieco bliżej.

Jak zbudowany jest smartfon Xiaomi Redmi Note 5?

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że Xiaomi produkuje telefony, których nie da się pomylić z żadnym innym. Wykonywane są z tworzyw sztucznych, do których dodaje się aluminium. Dokładnie tak samo jest w przypadku opisywanego modelu. Wykonany jest on z naprawdę bardzo dobrych tworzyw. Telefon jest solidnie wykonany, a każdy element spasowany idealnie. Na froncie zastosowane jest szkło Gorilla Glass. Sam front telefonu zwraca uwagę bardzo minimalistycznym wyglądem. Na podkreślenie zasługuje jednak fakt, że telefon prezentuje się naprawdę estetycznie. Uwagę przykuwają cienkie ramki, a także brak elementów w dolnej części. Funkcyjne przyciski producent zdecydował się umieścić z prawej strony. Po drugiej stronie ulokowano z kolei tackę czytników kart. Poszczególne elementy zostały rozmieszczone w dość tradycyjny sposób, co sprawia, że nawigacja i odnalezienie poszczególnych elementów jest banalnie proste.

Komfort użytkowania

Opisywany smartfon waży dość sporo, bo sto osiemdziesiąt jeden gramów. Do tego dochodzi sześciocalowy wyświetlacz. Mimo to z telefonu korzysta się naprawdę wygodnie i komfortowo. Telefon ma wydłużony kształt. To sprawia, że raczej trudno jest go obsługiwać jedną rękę. Obudowę wykonano naprawdę solidnie, co sprawia, że nie jest ona podatna na rysowanie. Nie ślizga się także w dłoni. Wszystkie przyciski są łatwo wyczuwalne, a jednocześnie idealnie pasują do palców. Sam czytnik linii papilarnych działa naprawdę precyzyjnie i bez zbędnej zwłoki. Wady? Za taką można z całą pewnością uznać brak certyfikatu, który potwierdzałby odporność obudowy zarówno na pył, jak i wilgoć.

Wyświetlacz

Omawiany smartfon ma przekątną ekranu wynoszącą 5,99 cala. Jest to wynik naprawdę bardzo dobry. Telefon pochwalić można za skalę jasności – wyświetlacz jest naprawdę czytelny nawet w nocy, a także w bardzo słoneczny dzień. Kolory są wyraziste, nasycone. Jedyne, do czego można się przyczepić to czerń oraz biel. Pierwszy kolor jest nieco spłycony, drugi zaś nieco za chłodny.

Wydajność

Opisywany smartfon posiada system operacyjny Android 8.1 Oreo. Ma on naprawdę bardzo duże możliwości. Przede wszystkim można nim sterować gestami, nie sięgając w ogóle po przyciski. Daje także możliwość konfiguracji kolorów, a także wybudzania telefonu. W tym celu należy dwukrotnie stuknąć w ekran. Co nie podoba się najczęściej recenzentom? Przede wszystkim mała lista skrótów, a także domyślny brak ikon powiadomień. Doskonały procesor sprawia jednak, że smartfon ten jest naprawdę bardzo wydajny. Do tego dochodzi solidna pamięć. W efekcie nie należy obawiać się zacinania się telefonu. Korzysta się z niego bez żadnych problemów i naprawdę bardzo sprawnie.

Previous Fotoobrazy – doskonały sposób na aranżację wnętrza
Next Policja ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci uczestniczyli w debatach

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji Tychach wzięli udział w kolejnych debatach społecznych na temat bezpieczeństwa na poszczególnych osiedlach Tychach. Ich celem było poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa oraz wymiana

Wiadomości 0 Comments

TOUR DE POLOGNE 2017

Dzień wielkich emocji sportowych już za nami. Wczoraj ulicami Tychów przejechał 74 wyścig kolarski „Tour de Pologne”. Pomimo dużego wyzwania jakie stanowiło zabezpieczenie tak poważnej międzynarodowej imprezy sportowej, wydarzenie przebiegło

Wiadomości 0 Comments

W TYCHACH KRĘCI ICH BEZPIECZEŃSTWO

Ulicami Tychów przejechała kilkudziesięcioosobowa rowerowa parada. Zabezpieczali ją policjanci ruchu drogowego. Po dotarciu do celu – na plażę przy Jeziorze Paprocańskim, mundurowi przeprowadzili krótką prelekcję i rozdali rowerowe gadżety. Wszystko

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź