Wspólna akcja mundurowych w motocyklistów

Wspólna akcja mundurowych w motocyklistów

Tyscy policjanci wspólnie z Klubem Motocyklowym Brave Dogs Polska, uczestniczyli w akcji „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa, poprzez uwrażliwienie kierowców „czterech kółek” na obecność motocyklistów na drogach. Policjanci przeprowadzali także rozmowy z miłośnikami jednośladów na temat bezpieczeństwa na drodze.

Wspólne działania tyskiej drogówki oraz motocyklistów zorganizowane zostały po to, by propagować bezpieczeństwo na drogach, poprzez zwrócenie uwagi innych kierowców na tę grupę niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Pod czujnym okiem mundurowych zatrzymywane zostały pojazdy, których kierujący badani byli na zawartość alkoholu, a pasażerom wręczano elementy odblaskowe. Motocykliści rozdawali natomiast kierowcom naklejki z hasłem „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

Policjanci przeprowadzili także rozmowy profilaktyczne z samymi miłośnikami jednośladów. Należy pamiętać, że najmniejszy błąd kierowcy samochodu może ich kosztować życie. Dlatego to właśnie motocykliści i rowerzyści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu, powinni zachować szczególną uwagę. Motocyklista nie może zapominać o właściwym ubiorze ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Podróżując po zmierzchu, musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię – motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość ta powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

Previous Poszukujemy zaginionego Aleksandra Kadela
Next Policjanci odzyskali skradzioną gotówkę i zatrzymali złodzieja

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kolejny zatrzymany w związku z zamieszkami przed meczem

Tyscy policjanci zatrzymali 27-latka, który jest dwudziestym drugim zatrzymanym w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym zakłócenia porządku przed meczem piłki nożnej I ligi pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice.

Wiadomości 0 Comments

Oprawa pracy dyplomowej – to warto wiedzieć

Okres studiów jest zwykle szczególnym czasem w naszym życiu. Składa się z momentów ciężkiej pracy, chwil zwątpienia i długich godzin nauki. Jego podsumowaniem jest obrona pracy dyplomowej będąca jednocześnie pierwszym

Wiadomości 0 Comments

Śmiertelny wypadek na ul. Oświęcimskiej

Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Oświęcimskiej w Tychach. W wyniku zderzenia osobowego peugeota z ciężarowym renault, zmarł kierujący osobówką. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź