UCZESTNIKÓW TYSKIEGO NOCNEGO RAJDU ROWEROWEGO „KRĘCI BEZPIECZEŃSTWO”

UCZESTNIKÓW TYSKIEGO NOCNEGO RAJDU ROWEROWEGO „KRĘCI BEZPIECZEŃSTWO”

Policjanci z Tychów czuwali nad bezpieczeństwem blisko pół tysiąca rowerzystów podczas 123 Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowego. Sportowa impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY. Uczestnicy mieli do pokonania trasę 15 km, wyznaczoną ulicami miasta oraz okolicznymi lasami. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci prowadzili działania profilaktyczne, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w zakresie poruszania się jednośladów po drodze.

W miniony piątek o 22.00 policjanci oraz strażnicy miejscy zabezpieczali imprezę sportową zorganizowaną z przez Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY w ramach cyklu „Lato w Mieście”. Przeszło czterystu uczestników 123 Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowy, ruszyło w oświetlonym peletonie z ryneczku na osiedlu „K”. Mieli oni do pokonania 15-kilometrową trasę ulicami miasta oraz okolicznymi lasami. Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe stały się tak popularne, że przyjeżdżają na nie nie tylko tyszanie, ale i rowerzyści z innych miast. Tym razem w Tychach gościli cykliści m.in. z Pszczyny, Katowic, Mikołowa, Bielska, Jaworzna, Bierunia, a nawet Olkusza.

Najmłodszy uczestnik jadący samodzielnie miał zaledwie 6 lat. Otrzymał on pamiątkowy puchar na mecie rajdu, która została zlokalizowana na Dzikiej Plaży w Paprocanach. Tam na uczestników czekała zabawa w rytmach disco polo, ognisko, grill oraz grochówka. Nagrodzona została również najliczniejsza grupa zorganizowana. W tym wypadku puchar trafił do grupy z Murcek, która przyjechała w 8 osobowym składzie. Nie zabrakło również innych nagród. W ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie NOL-TYCHY akcji „Lepiej Widoczni – Widocznie Lepsi”, uczestnicy, którzy mieli słabej jakości oświetlenie, otrzymali komplet lampek na przód i tył roweru.

W celu propagowania założeń kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, zorganizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci uświadamiali miłośników jednośladów jak ważne jest odpowiednie oświetlenie, używanie elementów odblaskowych oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego podczas jazdy. Podnoszenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa, a także konsekwencji jakie mogą wystąpić w przypadku zderzenia z pojazdem, to jeden z elementów, który wpływa na wyobraźnię, pozwala szerzej otworzyć oczy i skupić się podczas jazdy.

Previous ROZPOZNAJESZ OSOBĘ ZE ZDJĘĆ - POWIADOM POLICJĘ
Next NIEPRZEKUPNI POLICJANCI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POSZUKUJEMY ZAGINIONEGO ADRIANA STANIEC

Zespół ds. Przestępczości Nieletnich z tyskiej komendy prowadzi postępowanie w sprawie zaginięcia III Kategorii. Nieletni Adrian Staniec 1 lipca 2017 roku wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił.

Wiadomości 0 Comments

Pościg za 15-latkiem

Policjanci z Tychów po pościgu zatrzymali volkswagena, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie pieszo uciekał przed policjantami. Kierowcą okazał się 15-letni tyszanin. Teraz o jego „rajdowych”

Wiadomości 0 Comments

Tyscy policjanci przejęli nielegalny towar

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali tyszanina, który posiadał wyroby tytoniowe bez wymaganej akcyzy. Wartość rynkowa „lewego towaru”, to około 23 tys. zł. Za to przestępstwo kodeks karny

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!