Ręczne mycie samochodu

Ręczne mycie samochodu

Czysty samochód jest odzwierciedleniem dobrego smaku i dokładności jego właściciela. Nawet nowy samochód nie przyciąga uwagi, jeśli jest pokryty grubą warstwą brudu, kurzu, smoły itp. Współcześnie możemy skorzystać z myjni automatycznej lub wybrać ręczne mycie samochodu. 

Ręczne mycie

W myjniach samochodowych dostępnych jest kilka podstawowych rodzajów mycia ręcznego:
-Kontaktowe mycie
-Bezkontaktowe mycie
-Mycie kontaktowe jest najczęstszym rodzajem myjni samochodowej w cenie przystępnej dla wszystkich. Przy tego rodzaju czyszczeniu jeden lub kilku specjalistów pracuje przy użyciu kosmetyków samochodowych i specjalnych detergentów, które są wybierane w zależności od rodzaju lakieru na maszynie. Ręczne mycie kontaktowe zajmuje znacznie dłużej niż szybkie przejście samochodu przez system myjący. Pracownik myje również bezdotykowo, stosując urządzenie wysokociśnieniowe. Chemia samochodowa jest stosowana do karoserii samochodu, po upływie 5-10 minut (w zależności od rodzaju lakieru i detergentu) specjalista spłukuje kosmetyki za pomocą aparatu wysokociśnieniowego.

Zalety takiego systemu:
-Dość szybki proces w porównaniu z kontaktowym myciem;
-Delikatne traktowanie lakieru;
-Brak bezpośredniego kontaktu ze szczotkami i ludźmi.

Wady systemu bezdotykowego:
-Wysokie ciśnienie, które może zwiększyć wióry i zadrapania
-Każdy rodzaj myjni jest odpowiedni dla każdego samochodu i właściciela samochodu, wszystko zależy od lakieru samochodu, a także od budżetu i czasu wolnego. Przez długi czas najczęstszą metodą było mycie ręczne. Ostateczny wynik mycia ręcznego jest ogólnie uważany za idealny, ponieważ operator ma kontakt z samochodem. Zalecane jest połączenie mycia ręcznego z innymi technologiami, na przykład przy użyciu różnych wosków i powłok ochronnych. Prawdopodobieństwo usunięcia zabrudzeń z samochodu jest tym większe, im więcej czasu zajmuje osuszenie samochodu po takich operacjach, jak nakładanie powłok woskowych i błyszczących. Koszt wiadra i gąbki używanych do prania ręcznego jest niewielki, można je kupić wszędzie. Trudno dostępne obszary. Na karoserii znajdują się obszary, do których nie można dosięgnąć myjni automatycznych i można je myć ręcznie.

Wady automatycznego mycia

Zmniejszona wydajność. Opracowanie automatycznych umywalek ma na celu zmniejszenie kontaktu z samochodem lub całkowicie automatyczne mycie bezdotykowe. Jest to reklamowane jako dobra technologia, ale istnieje szansa, że po umyciu brud może pozostać na karoserii samochodu.

Drogie Automatyczne mycie jest po prostu drogie. Nawet w porównaniu z myjnią samoobsługową klient płaci dużą kwotę za myjnię samochodową.

Plamy z wody Niektóre automatyczne prania po suszeniu powietrzem mogą pozostawiać ślady wody na karoserii samochodu, ponieważ woda zawiera sole mineralne, lub końcowe automatyczne suszenie szczotkami tkaninowymi było nieskuteczne, szczególnie przy użyciu starego sprzętu do mycia.

Wady mycia ręcznego

Najgorsze w myciu ręcznym są uszkodzenia spowodowane tarciem delikatnego lakieru samochodu. Z czasem drobne cząsteczki brudu gromadzą się na szmatach i gąbkach, przez co stają się niebezpieczne dla lakierów samochodowych. Mycie ręczne szmatką lub gąbką bez odpowiedniej pielęgnacji pomalowanej powierzchni pozostawia zarysowania na samochodach.

Więcej powodów przemawiających za ręcznym myciem samochodu znajdziesz na http://swt4x4.pl/odswiezenie-i-pielegnacja-samochodu/bymm/jak-i-dlaczego-warto-myc-auto-recznie.html  >>

Previous Smartfony Xiaomi Pocophone F1
Next Huawei Mate 10 Pro

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Auto-kometa? Potrzebna laweta! – czyli o bezpiecznym użytkowaniu pojazdów i dróg

Każdy kierowca ma za uszami zignorowanie przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, co przekłada się na ilość wypadków – zwłaszcza jesienią i zimą. Ten artykuł przybliży każdemu kierowcy zasady i podstawy

Motoryzacja 0 Comments

Polacy popierają ideę elektrycznej motoryzacji

Około 70 proc. ankietowanych popiera przedstawioną przez resort energii ideę budowy polskiego samochodu elektrycznego. Głównym argumentem przemawiającym za przesiadką ze spalinowego auta na napędzane prądem są potencjalne oszczędności podczas użytkowania. Ważnym

Motoryzacja 0 Comments

Benzyna czy diesel?

Samochody benzynowe są tańsze niż samochody z silnikiem Diesla, ale olej napędowy na stacjach benzynowych jest prawie zawsze tańszy. Tu pojawia się odwieczne pytanie: jaki typ silnika wybrać? Wybieramy samochód

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź