Przygotowanie wizytówki do druku w drukarni

Przygotowanie wizytówki do druku w drukarni

Jeśli zdecydowałeś się na druk wizytówek w drukarni, prawdopodobnie będziesz chciał uzyskać kilka wskazówek, jak przygotować odpowiedni projekt i jakiego formatu użyć, aby spełnić wymagania drukarni. Poniżej możesz znaleźć te wymagania i wskazówki.

Tekst i grafika

Podczas projektowania karty, upewnij się, że grafika i tekst są umieszczone w odległości co najmniej 1/8 cala od krawędzi karty. W przeciwnym razie część tekstu lub logo może zostać przycięta podczas wycinania kartki.

Spady

Większość firm drukarskich wymaga, aby oryginalny plik graficzny zawierał spady. Spadek to obramowanie wokół karty, które zostanie odcięte podczas procesu cięcia. Tak więc podczas eksportowania projektu do pliku PDF w Swift Publisher ustaw spady 1/8″ (0,125 in) wokół krawędzi karty – kliknij przycisk Opcje w oknie dialogowym Eksportuj. Należy pamiętać, że wymagania dotyczące rozmiaru spadu mogą być różne w każdej konkretnej drukarni.

Tła i granice

Jeśli używasz niestandardowego tła lub obramowania na karcie, musi ono nieznacznie wykraczać poza krawędzie karty, w przeciwnym razie na krawędziach drukowanej karty może pojawić się wyraźny obszar. Nie jest to konieczne, jeśli używasz jednego z teł dołączonych do Swift Publisher, ponieważ program doda niezbędny spadek po zapisaniu pliku do pliku PDF.

Rezolucja

Możesz użyć zdjęć i obrazów uzyskanych z aparatu cyfrowego, skanera lub z Internetu. W przypadku zdjęć, rozdzielczość jest kluczowa dla dobrej jakości wydrukowanego obrazu. Zdjęcie, które wygląda dobrze na ekranie, może mieć postrzępione krawędzie i po wydrukowaniu może być nieostre. Tak więc obraz musi być w rozdzielczości co najmniej 300 dpi. Aby sprawdzić, czy obraz ma wystarczającą rozdzielczość, należy powiększyć dokument do 600%. Jeśli obraz wygląda na akceptowalny, będzie wyglądał dobrze po wydrukowaniu.

Jeśli nadal zdecydujesz się korzystać z obrazu o niskiej rozdzielczości, zmień jego rozmiar w Swift Publisher, aby go zmniejszyć – jakość wydruku wzrośnie.

Kolory

Podczas projektowania karty, kolory, które widzisz na ekranie, składają się z następujących trzech składników kolorystycznych: czerwony, zielony i niebieski (taki schemat kolorów znany jest jako RGB). Monitor miesza te trzy kolory, aby uzyskać inne kolory. Jednakże, drukarki i inne urządzenia poligraficzne używają innego zestawu składników kolorystycznych: Cyjan (niebieski), Magenta (czerwony), żółty i czarny (ten schemat nazywany jest „CMYK”). Weź to pod uwagę podczas projektowania karty – unikaj stosowania zbyt jasnych kolorów, ponieważ kolory na papierze mogą nie zawsze odpowiadać tym, które widzisz na ekranie.

http://ekodruki.pl/

Previous Dlaczego warto myć samochód ręcznie
Next Jak można leczyć uzależnienie od leków na receptę?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Umiejętnie stosowane olejki nie obciążają włosów

Olejki są antidotum na wiele problemów włosów i skóry głowy. Przed wyborem konkretnego preparatu trzeba jednak zadać sobie pytanie, jakiego efektu tak naprawdę oczekujmy. Osoby, które mają suche i zniszczone włosy, powinny

Life&Style 0 Comments

Jak można leczyć uzależnienie od leków na receptę?

Lata badań wykazały, że zaburzenia związane z używaniem substancji są zaburzeniami mózgu, które mogą być skutecznie leczone. Leczenie musi uwzględniać rodzaj stosowanego leku oraz potrzeby danej osoby. Skuteczne leczenie może

Life&Style 0 Comments

Huawei Mate 10 Pro

Pierwsze smartfony pojawiły się na rynku już kilka lat temu. Początkowo ich użytkowników było niewielu, były to urządzenia bardzo drogie. Dzisiaj można zauważyć, że wiele osób używa i bardzo chwali

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź