Przygotowanie wizytówki do druku w drukarni

Przygotowanie wizytówki do druku w drukarni

Jeśli zdecydowałeś się na druk wizytówek w drukarni, prawdopodobnie będziesz chciał uzyskać kilka wskazówek, jak przygotować odpowiedni projekt i jakiego formatu użyć, aby spełnić wymagania drukarni. Poniżej możesz znaleźć te wymagania i wskazówki.

Tekst i grafika

Podczas projektowania karty, upewnij się, że grafika i tekst są umieszczone w odległości co najmniej 1/8 cala od krawędzi karty. W przeciwnym razie część tekstu lub logo może zostać przycięta podczas wycinania kartki.

Spady

Większość firm drukarskich wymaga, aby oryginalny plik graficzny zawierał spady. Spadek to obramowanie wokół karty, które zostanie odcięte podczas procesu cięcia. Tak więc podczas eksportowania projektu do pliku PDF w Swift Publisher ustaw spady 1/8″ (0,125 in) wokół krawędzi karty – kliknij przycisk Opcje w oknie dialogowym Eksportuj. Należy pamiętać, że wymagania dotyczące rozmiaru spadu mogą być różne w każdej konkretnej drukarni.

Tła i granice

Jeśli używasz niestandardowego tła lub obramowania na karcie, musi ono nieznacznie wykraczać poza krawędzie karty, w przeciwnym razie na krawędziach drukowanej karty może pojawić się wyraźny obszar. Nie jest to konieczne, jeśli używasz jednego z teł dołączonych do Swift Publisher, ponieważ program doda niezbędny spadek po zapisaniu pliku do pliku PDF.

Rezolucja

Możesz użyć zdjęć i obrazów uzyskanych z aparatu cyfrowego, skanera lub z Internetu. W przypadku zdjęć, rozdzielczość jest kluczowa dla dobrej jakości wydrukowanego obrazu. Zdjęcie, które wygląda dobrze na ekranie, może mieć postrzępione krawędzie i po wydrukowaniu może być nieostre. Tak więc obraz musi być w rozdzielczości co najmniej 300 dpi. Aby sprawdzić, czy obraz ma wystarczającą rozdzielczość, należy powiększyć dokument do 600%. Jeśli obraz wygląda na akceptowalny, będzie wyglądał dobrze po wydrukowaniu.

Jeśli nadal zdecydujesz się korzystać z obrazu o niskiej rozdzielczości, zmień jego rozmiar w Swift Publisher, aby go zmniejszyć – jakość wydruku wzrośnie.

Kolory

Podczas projektowania karty, kolory, które widzisz na ekranie, składają się z następujących trzech składników kolorystycznych: czerwony, zielony i niebieski (taki schemat kolorów znany jest jako RGB). Monitor miesza te trzy kolory, aby uzyskać inne kolory. Jednakże, drukarki i inne urządzenia poligraficzne używają innego zestawu składników kolorystycznych: Cyjan (niebieski), Magenta (czerwony), żółty i czarny (ten schemat nazywany jest „CMYK”). Weź to pod uwagę podczas projektowania karty – unikaj stosowania zbyt jasnych kolorów, ponieważ kolory na papierze mogą nie zawsze odpowiadać tym, które widzisz na ekranie.

http://ekodruki.pl/

Previous Dlaczego warto myć samochód ręcznie

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Rośnie zainteresowanie szyciem garniturów na miarę

Garnitur szyty na miarę jest idealnie dopasowany do klienta, dzięki czemu pomaga zatuszować mankamenty figury i poprawić proporcje sylwetki. Dlatego zdaniem stylistów mężczyźni powinni zainwestować w swój wizerunek. Garnitur z profesjonalnej pracowni krawieckiej

Life&Style 0 Comments

Pobieranie muzyki z YouTube

YouTube to bez wątpienia jeden z najważniejszych portali we współczesnym internecie. Można w zasadzie powiedzieć, że jego istnienie odmieniło cały wirtualny świat oraz to, w jaki sposób z niego korzystamy.

Life&Style 0 Comments

Długotrwała praca przed komputerem powoduje problemy ze wzrokiem

Spędzanie przed ekranem komputera wielu godzin źle wpływa na wzrok. Przyczynia się do zwiększania napięcia akomodacyjnego w oku i zmniejszania częstotliwość mrugania. Nasze oczy nie są odpowiednio nawilżone, a w konsekwencji pojawia się suchość,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź