Program pit za darmo – szybki i łatwy sposób rozliczenia PIT

Program pit za darmo – szybki i łatwy sposób rozliczenia PIT

Roczne rozliczenie z fiskusem za pomocą dobrej  i bezpiecznej aplikacji program pit za darmo jest szybkie, łatwe i bezstresowe. Po udzieleniu odpowiedzi na łatwe pytania, program Pit za darmo szybko dobierze  właściwą dla ciebie deklarację PIT , uzupełni go podanymi przez Ciebie danymi i umożliwi albo wydrukowanie gotowego do przesłania urzędowi PITu albo przesłanie go internetowo do wskazanego  urzędu skarbowego bez konieczności wychodzenia z domu lub biura. Programy do elektronicznego rozliczenia rocznego dochodów wybierają oprócz formularzy PIT, również załączniki do niego i wskazują na możliwe ulgi. Korzystanie  z program PIT za darmo, jakich jest całe mnóstwo na wielu portalach o tematyce podatkowej jest łatwe nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie używały takich rozwiązań do składania zeznania podatkowego.

Ulga prorodzinna i abolicyjna w program pit za darmo

W 2017 roku od wyliczonego podatku można odliczyć ulgę prorodzinną oraz ulgę abolicyjną. W tym roku

zasady odliczania ulgi na dzieci, czyli tak zwanej ulgi prorodzinnej, pozostają niezmienione w stosunku do obowiązujących w poprzednim roku. Można odliczyć kwotę na każde dziecko, pod warunkiem że zostaną spełnione wymogi określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Ulga prorodzinna przysługuje rodzicom biologicznym,  rodzicom zastępczym lub pozostałym prawnym opiekunom dziecka, ale wtedy, gdy dziecko zamieszkuje razem z nim/nimi. Można skorzystać z ulgi na

dzieci małoletnie, na dzieci otrzymujące rentę socjalną, zasiłek pielęgnacyjny oraz na studiujące lub uczące się dzieci które nie ukończyły 25 roku życia, pod warunkiem, że nie uzyskały dochodu wyższego niż 3089 zł (do tych dochodów nie wlicza się renty). Jakiej wysokości ulgę możemy odpisać? To uzależnione jest od liczby dzieci spełniających powyższe wymagania. Na pierwszą dwójkę dzieci można odpisać  1112,04 zł , na trzecie dziecko: 2000,04 zł, na czwarte i każde kolejne po 2700 zł . Jeśli mamy dwoje, troje, lub więcej dzieci, wówczas przysługuje nam ulga, która jest niezależna od wysokości osiąganych dochodów. Z ulgi abolicyjnej mogą skorzystać osoby, które w 2016 r. uzyskiwały dochody poza granicami naszego kraju , w państwie, z którym Polska zawarła umowę o odliczeniu proporcjonalnym podatku.

Terminy składania PIT online 2016 przez osoby fizyczne.

Równie ważne jak prawidłowe wypełnienie deklaracji PIT, jest przesłanie jej w wyznaczonym przez ustawę terminie. Terminy rozliczenia i złożenia zeznania podatkowego zależą od rodzaju składanej do urzędu deklaracji o jej wyborze z kolei decyduje źródło uzyskania przychodu i formy rozliczenia podatku. Ministerstwo Finansów zachęca wszystkich podatników do rozliczania się internetowo, co pozwala na terminowe przekazanie PIT nawet w chwili gdy urząd skarbowy jest już nieczynny. Z program PIT za darmo mogą korzystać także osoby, które przebywają za granicą Polski i dla których możliwość rozliczenia przez Internet jest dużym ułatwieniem.

Poniżej podajemy terminy obowiązujące dla składania poszczególnych typów formularzy  PIT w 2017 roku:

  • 31 stycznia 2017 roku mija termin na złożenie  w urzędzie skarbowym deklaracji PIT-16A ,

PIT- 19A oraz  PIT -28,

  • 2 maja 2017 roku to ostatni dzień na złożenie w urzędzie skarbowym PIT-36, PIT-37, PIT 36L,  PIT-38 i PIT-39

Artykuł powstał we współpracy z portalem PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.

Pit 2017 program od PITax.pl Łatwe podatki dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych udostępniany jest nieodpłatnie organizacjom pozarządowym w celu wsparcia w zbiórce 1% podatku dochodowego na ich rzecz. Zapraszamy do przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację.

 

Previous Kolejny zatrzymany w związku z zamieszkami przed meczem
Next Zgłosił kolizję - trafił do aresztu

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Nasz przewodnik po najpopularniejszych rozmiarach plakatów

Plakaty są świetne. Czy to do reklamy eventowej, marketingu produktu, czy po prostu do dekoracji, mogą być urzekające, piękne i opłacalne. Ale wybór odpowiedniego rozmiaru plakatu jest kluczowy. Będzie to

Strefa Biznesu 0 Comments

Fotoobrazy – doskonały sposób na aranżację wnętrza

Obrazy ozdabiają ściany od wieków. Dzisiaj również bardzo chętnie używamy ich do dekorowania ścian w wielu, bardzo różnych pomieszczeniach. Zawieszony na ścianie obraz to swoista wisienka na torcie, która dopełnia

Strefa Biznesu 0 Comments

Pokolenie millenialsów będzie napędzać handel internetowy i mobilny

Pokolenie millenilasów napędza rynek e-commerce. Szacuje się, że jego wartość przekroczyła 36 mld zł. Dynamika wzrostu sprzedaży w zależności od segmentu może sięgnąć blisko 100 proc. Mocno zyskuje sprzedaż elektroniki, AGD,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź