Pomysły na przestronny remont biura

Pomysły na przestronny remont biura

Przepełnione biuro prowadzi do gorszych wyników, ale relokacja może być o wiele za ciężka i zbyt kosztowna. Renowacja może zamiast tego otworzyć istniejącą przestrzeń, czyniąc ją bardziej przestronną, a jednocześnie pozwalając na zakwaterowanie wielu osób. Niektóre z metod, o których tutaj mówimy, są psychologiczne i proste do zastosowania, a inne są dobre dla twojej przestrzeni, ale wszystkie mogą mieć duży wpływ na twoje środowisko biurowe.

Jasność

Jasne pomieszczenie jest pomieszczeniem zapraszającym, ponieważ światło dodaje iluzji przestrzeni i sprawia, że pomieszczenie czuje się czyste i wydajne. Niektóre sposoby na to, aby Twoja przestrzeń wyglądała na jasną to między innymi:

– Jasne i neutralne kolory. Odzwierciedlają one dużo światła, co zwiększa jasność, poszerzając przestrzeń, a jednocześnie sprawia, że wyglądają one nowocześnie i profesjonalnie.

– Przejrzyste wykończenia. Szkło i płyty Perspex mogą być stosowane na drzwiach, stołach, kloszach itp. i ponownie sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej otwarta, wpuszczając światło z innych pomieszczeń i źródeł światła.

– Lusterka. Tworzą one iluzję większej głębi w każdej przestrzeni, jednocześnie odbijając światło dla uzyskania jaśniejszej atmosfery. Umieść je naprzeciwko okien dla uzyskania największego efektu, ale możesz też sprawić, że biuro będzie nieco bardziej refleksyjne z lustrami na drzwiach lub jako małe dekoracje dla uzyskania bardziej subtelnego efektu.

– Duże okna. Zmaksymalizuj ilość naturalnego światła w pomieszczeniu z dużymi oknami wychodzącymi na zewnątrz, co pozwoli również Twoim pracownikom odpocząć oczom, patrząc dalej i odpocząć od ekranu.

– Szklane ściany. Okna można również stosować wewnątrz pomieszczeń, wykonując ściany z przeszklonych ścianek działowych. Mogą one być stałe lub demontowalne dla większej elastyczności, a jednocześnie otwierać przestrzeń dalej.

– Lampki LED. Używaj tych przyjaznych dla środowiska i oszczędnych źródeł światła nad żarówkami fluorescencyjnymi (które są obecnie generalnie wycofywane). Wytwarzają one mniej hałasu i wytwarzają wyraźniejsze, jaśniejsze światło dla Twojej przestrzeni.

– Rośliny. Chociaż nie rozjaśniają one bezpośrednio przestrzeni, dodawanie roślin przy ścianach lub w korytarzach pomaga w poprawie jakości powietrza i sprawia, że przestrzeń wygląda bardziej gościnnie.

Modułowość

Jeśli nie masz dużo miejsca w biurze, być może będziesz musiał wykorzystać jeden obszar do wielu celów. Zaprojektuj te obszary z myślą o jak największej użyteczności, lub wykorzystaj powierzchnie modułowe do przemieszczania rzeczy i stania się bardziej elastycznym.

– Lekkie meble. Jeśli możesz z łatwością podnosić swoje meble, możesz je łatwo przenosić, co oznacza, że można je regulować, gdy są potrzebne. Ponadto, jeśli używasz mebli uniesionych (które mają tendencję do większej lekkości), zwiększa to ilość widocznej powierzchni podłogi, co może również stwarzać iluzję przestrzeni.

– Przestrzenie modułowe. Używaj mebli, które można łatwo postawić i zdjąć w razie potrzeby. Przykładem są strąki konferencyjne, które można przenosić tam, gdzie są potrzebne, zapewniając jednocześnie prywatność i przestrzeń.

– Obszary wielofunkcyjne. Stwórz inspirującą przestrzeń, która może być wykorzystana jako salon i przestrzeń kuchenna. Użyj dobrych mebli kuchennych, aby stworzyć przestrzeń do relaksu i nabrać energii.

Zaangażowanie

Wypalenie i nuda mogą mieć wpływ zarówno na produktywność pracowników, jak i Twojej firmy. Zainwestuj w komfort i zaangażowanie pracowników, aby osiągnąć lepsze wyniki. Niektóre pomysły są:

– Zainwestuj w wysokiej jakości ergonomiczne meble w celu zmniejszenia bólu i zwiększenia komfortu. Zbyt wiele dni zwolnienia lekarskiego poświęcanych jest na problemy spowodowane przez miejsce pracy, którym można było zapobiec dzięki lepszej ergonomii.

– Stwórz małe miejsce na stół bilardowy lub przynieś kilka gier karcianych, aby zwiększyć koleżeństwo i podnieść morale.

– Można by też zastanowić się nad dodaniem odizolowanego miejsca, w którym pracownicy mogliby się rozłączyć i zdrzemnąć, aby mogli się lepiej skupić po przerwie.

– Stworzenie aktywnego miejsca pracy, zapewniającego biurka do pracy siedzącej lub inne funkcje zachęcające pracowników do podejmowania mikroprzebiegów i poprawy ich stanu zdrowia.

Więcej na http://nbs.org.pl/

Previous Benzyna czy diesel?
Next 6 Wskazówek dotyczących łagodzenia bólu

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

35 proc. Polaków nie jest w stanie odłożyć przez miesiąc żadnych pieniędzy

Ze statystyk GUS wynika, że co trzecie gospodarstwo domowe źle ocenia stan swoich finansów, a ponad 40 proc. nie ma możliwości pokrycia niespodziewanych wydatków z własnej kieszeni. Z drugiej strony dane pokazują,

Strefa Biznesu 0 Comments

Zaostrza się walka o klientów telefonii komórkowej

Duża konkurencja na rynku telefonii komórkowej sprawia, że operatorzy walczą o klientów nie tylko ceną, lecz także konstrukcją umowy. Klienci oczekują jasnych rozwiązań i dużej dowolności. Virgin Mobile zdecydował się wprowadzić swoją pierwszą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź