Pierścionki zaręczynowe z niebieskim oczkiem

Pierścionki zaręczynowe z niebieskim oczkiem

Diamenty mogą być klasycznym kamieniem do pierścionków zaręczynowych, ale po co się ograniczać? Istnieje cały świat pięknych klejnotów, które są tak samo piękne, lśniące i trwałe jak diament. Od chłodnych kolorowych kamienie narodziny i ponadczasowy wybór kamieni szlachetnych, do innowacyjnych laboratoryjnych kamieni i niedrogich substytutów diamentów – aby pomóc Ci poznać swój Aleksandryt z Twojego cyrkonu, zaokrągliliśmy niektóre z naszych A-Z alternatywnych kamieni szlachetnych dla pierścionków zaręczynowych w jednym poręcznym miejscu.

Porady dotyczące wyboru alternatywnego kamienia szlachetnego dla pierścienia angażującego

Diamenty to dziesiątka w skali Mohsa, co oznacza, że są najtwardszym kamieniem szlachetnym (są nawet używane w wiertłach!), a ich zużycie będzie bardzo duże.

Jeśli planujesz nosić pierścionek zaręczynowy przez cały czas, dzień w dzień (pod prysznicem, przy pracach domowych lub ręcznych, na siłowni itp.), zawsze dobrze jest szukać kamieni, które są co najmniej 7 w skali Mohsa dla twardości i trwałości. Jeśli szukasz czegoś delikatniejszego, na przykład pereł lub opali, poszukaj ustawień ramki, w której kamień jest osadzony w pierścieniu i upewnij się, że zdejmujesz go podczas zmywania naczyń lub wszelkich czynności, w których może ulec zmatowieniu.

Istnieją tylko cztery kamienie szlachetne, diamenty, rubiny, szmaragdy i szafiry, większość pozostałych na liście to kamienie półszlachetne. Są to stare określenia związane z rzadkością i wartością, i nie zawsze będą odzwierciedlone na dzisiejszych rynkach, ponieważ niektóre kamienie stają się rzadsze, a inne spadają wartości, ale ogólnie rzecz biorąc, „wielka czwórka” będzie droższa w zakupie niż reszta kamieni na naszej liście.

Uważajcie na laboratoryjne kamienie szlachetne. Są to kamienie, które podczas tworzenia w laboratorium, a nie w ziemi, mają taki sam fizyczny makijaż jak kamienie naturalnie występujące. Nie ma nic złego w laboratoryjnych kamieniach szlachetnych, wyglądają one pięknie, mogą być opcją zrównoważoną i często mogą być bardziej przystępne cenowo niż kamienie naturalne. Ale mądrze jest być ich świadomym i dokładnie wiedzieć, co kupujesz. Podobnie, niektóre kamienie są poddawane obróbce termicznej, aby uczynić je bardziej żywymi, więc porozmawiaj ze swoim jubilerem o wszelkich efektach, które mogą mieć wpływ na kamień, oraz o cenie.

Pierścionki zaręczynowe z niebieskim oczkiem

Alexandrite

Aleksandryt jest pięknym niebiesko-fioletowym kamieniem szlachetnym (choć może różnić się również od zielonego do czerwonego) i jest odmianą chryzoberylową. Przy 8,5 w skali Mohsa to naprawdę trwały wybór na pierścionek zaręczynowy. Stając się bardziej stylowym w ostatnich latach, można go znaleźć między innymi w Rosji, Indiach, Brazylii i Tanzanii, ale także zwrócić uwagę na bardziej przystępne cenowo, ale równie ładne laboratoryjne odmiany.

Ametyst

Ametyst jest często pomijany w przypadku pierścionków zaręczynowych, ponieważ jego mocny fioletowy odcień daje dość śmiałe stwierdzenie, ale w skali Mohsa w 7 jest to dość trwały kamień, a ty dostajesz dużo huku za swoje wiadro. Podczas gdy surowe, niecięte ametysty są bardziej związane z homeopatycznym leczenia, gdy dobrze wycięte, te wspaniałe klejnoty (od głębokiego fioletu do miękkiego bzu) wyglądać w domu w ustawieniach pierścienia zaręczynowego – szczególnie ładne, gdy w połączeniu z diamentem lub szmaragdowym aureoli.

Labradoryt

Labradoryt ma teraz trochę czasu i staje się coraz bardziej pożądany przez projektantów biżuterii na całym świecie. Kamień opalizujący, który jest najczęściej postrzegany jako szaro-brązowy, ma od 6 do 6,5 w skali Mohsa. Labradoryt jest znany jako symbol siły i osłony i znajduje się w jego kanadyjskim imienniku, a także w części Norwegii.

Sapphire

Inny klasyczny pierścionek zaręczynowy, szafiry są najbardziej powszechnie kojarzone z bogatym niebieskim odcieniem, ale w rzeczywistości są one w wielu kolorach, od żółtego i różowego do brzoskwiniowego, fioletowego lub zielonego – białe szafiry są również bardziej przystępne, ale równie cenny diamentowy substytut. Na 9 w skali Mohsa, szafiry są tak wytrzymałe jak szmaragdy czy rubiny, co czyni je odpowiednią opcją dla pierścionka, który jest o wiecznej miłości.

http://4gg.pl/ciekawostki-i-porady/najpiekniejszy-pierscionek-zareczynowy-z-niebieskim-oczkiem-w-stylu-ksieznej-kate/udi_wfzv

Previous Dziewczęcy pokój z miejscem do zabawy
Next Jak dobrze przetłumaczyć treści na inny język?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Żywotność baterii smartfonu: Jak przedłużyć żywotność baterii smartfonu

Chociaż najnowsze smartfony oferują teraz zaawansowane funkcje, takie jak dostęp do odcisków palców, ekrany 4K i aparaty fotograficzne, które rywalizują z lustrzankami cyfrowymi, może dziwić, że żywotność baterii w tych

Life&Style 0 Comments

Dziewczęcy pokój z miejscem do zabawy

Wybranie wystroju pokoju twojej dziewczyny to zabawny i ekscytujący proces. Jej gusta zmieniają się w miarę dorastania. I ważne jest, aby wiedzieć, jak zmienić jej pokój, aby temu towarzyszyć. Prawdopodobnie

Life&Style 0 Comments

Pobyt w Grecji był dla mnie jak reset absolutny

Aktorka spędziła pięć styczniowych dni w Atenach. Twierdzi, że nie zwiedzała dużo, delektowała się natomiast grecką kuchnią i rozmowami z mieszkańcami miasta. Bywała także w teatrach. Jej zdaniem współczesny teatr grecki stawia na mocne, politycznie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź