Nasz przewodnik po najpopularniejszych rozmiarach plakatów

Nasz przewodnik po najpopularniejszych rozmiarach plakatów

Plakaty są świetne. Czy to do reklamy eventowej, marketingu produktu, czy po prostu do dekoracji, mogą być urzekające, piękne i opłacalne. Ale wybór odpowiedniego rozmiaru plakatu jest kluczowy. Będzie to zależało od tego, gdzie zamierzasz wyświetlić plakat, i co to jest reklama.

Niezależnie od tego, czy drukujesz masowo, czy projektujesz własne plakaty, ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar plakatu. Różne drukarki będą oferować różne wymiary, a czasami może to wydawać się mylące, gdy próbujesz sformatować swój projekt. Ale nie martw się, jest kilka prostych wskazówek, których możesz przestrzegać, aby upewnić się, że Twój plakat będzie miał właściwy rozmiar.

Omówienie standardowego rozmiaru plakatu

Mały – 11″ x 17″ (279 x 432 mm)

Chociaż jest mały jak na plakat, to jednak na tyle duży, by przyciągnąć wzrok ludzi i utrzymać dużą ilość informacji. Często określany jako rozmiar księgi lub papieru tabloidowego, jest to najmniejszy standardowy rozmiar plakatu. Jest idealny do reklamowania imprez, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca. Plakaty te znajdują się powszechnie na tablicach ogłoszeń, latarniach i w witrynach sklepowych. Doskonale nadają się do użytku publicznego i informowania przechodniów o zbliżających się wydarzeniach. Są one również powszechnie stosowane jako plakaty pin-up do dekoracji szaf i szafek. Jeśli projektujesz mały plakat, postaraj się używać minimalistycznego podejścia do tekstu i obrazów, ponieważ będziesz chciał efektywnie wykorzystać przestrzeń. Pomyśl o dużych literach, prostej wiadomości. Pogrubione kolory i duży rozmiar czcionki pomogą przyciągnąć uwagę ludzi.

Średni – 18″ x 24″ (457 × 610 mm)

Ten plakat jest bardzo wszechstronny i rozpowszechniony. Być może słyszeliście, że jest on określany jako rozmiar architektoniczny C – jest na tyle duży, że zawiera trochę więcej informacji, a może nawet bardziej szczegółowy obraz. Mimo to nadal zalecamy minimalistyczne podejście do projektowania plakatów w tym formacie. Nie masz do dyspozycji metra przestrzeni graficznej do zabawy. Plakaty te są na tyle duże, że można je reklamować i promować koncerty, festiwale czy imprezy sportowe, a często można je zobaczyć w gabinetach lekarskich, na ulicy i na tablicach ogłoszeń.

Duży – 24″ x 36″ (610 x 914 mm)

24″ x 36″ to zdecydowanie najbardziej rozpowszechniony standardowy rozmiar plakatu. Kiedy myślisz o plakacie, najprawdopodobniej wyobrażasz sobie taki plakat w tym wymiarze. Nazywany również Rozmiar Architektoniczny D, plakaty te są bardzo popularne i wszechobecne. Doskonale nadają się do różnych zastosowań, począwszy od imprez, a skończywszy na małych plakatach filmowych i reklamach komercyjnych. Często można je zobaczyć w sklepach detalicznych, salach koncertowych i miejscach publicznych. Projektując te plakaty, będziesz chciał zwrócić na nie uwagę. Można to zrobić za pomocą jednego, starannie dobranego obrazu centralnego, z jasnymi kolorami i dużą czcionką. Ale teraz masz luksus włączenia dalszych szczegółów gdzie indziej w projekcie, w mniejszych literach, co oznacza, że ludzie, którzy czytają uważnie, mogą uzyskać wiele informacji o produkcie lub wydarzeniu.

Bardzo duży – 27″ x 39″ (686 x 991 mm)

Jest to rozmiar, który najczęściej kojarzy się z plakatami filmowymi. Jeśli stoisz w kinie filmowym, prawdopodobnie patrzysz na plakat o tym wymiarze – to, co przemysł filmowy nazywa „One Sheet”. Plakaty te świetnie nadają się również do promocji koncertów, festiwali i albumów muzycznych. Idealnie nadają się do reklamy zewnętrznej, ponieważ można je skutecznie oglądać na odległość. Pamiętaj, że jeśli tworzysz plakat do użytku zewnętrznego, będziesz chciał użyć wytrzymałego papieru plakatowego – takiego, który jest wodoodporny i nie marszczy się ani nie rozrywa się, gdy jest mokry, ani gdy nakłada się klej.

Rozmiar niestandardowy

Jeśli projektujesz swój własny plakat, nie możesz się pomylić używając standardowych wymiarów, które przedstawiliśmy powyżej. Są one stosowane przez firmy poligraficzne na całym świecie i są wypróbowane i przetestowane, aby odnieść sukces. To powiedziawszy, nie musisz bać się pracować z różnymi wymiarami, i dostosować swoje własne plakaty. Plakaty mogą być cięte w dowolnym wymiarze, który Ci się podoba. Wystarczy skontaktować się z drukarnią i sprawdzić, czy jest w stanie wydrukować żądany niestandardowy rozmiar plakatu. Dostępny jest szereg pośrednich rozmiarów, takich jak: 13″x19″ (SmallMedium), 19″x27″ (Medium-Large) i 32″x48″ (XXL), z których wszystkie dostępne są jako wydruki jedno- i dwustronne. Personalizacja jest zawsze opcją, więc jeśli chodzi o rozmiary plakatów, świat jest twoją ostrygą.

Wniosek

Wybór odpowiedniego rozmiaru plakatu jest prosty. Wyświetlanie na zewnątrz? Wypróbuj bardzo duży plakat, z ciężkim materiałem tekstowym. Reklamujesz produkt lub wydarzenie? W razie wątpliwości, idź duży. Jest to najbardziej popularny i uniwersalny rozmiar. Trudno się nie zgodzić z dużym. Promujesz lokalną imprezę? Mały lub średni rozmiar będzie dla Ciebie odpowiedni. Niezależnie od Twoich pragnień i potrzeb, po prostu postępuj zgodnie z naszymi wytycznymi, a na pewno znajdziesz idealny plakat.

Więcej poradników dotyczących druku znajdziesz na http://spec-druk.pl/

Previous Jak można leczyć uzależnienie od leków na receptę?
Next Auto-kometa? Potrzebna laweta! - czyli o bezpiecznym użytkowaniu pojazdów i dróg

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Mieszkania w tym roku nadal będą się dobrze sprzedawać

W 2016 roku na sześciu największych rynkach w Polsce deweloperzy sprzedali blisko 62 tys. mieszkań – wynika z raportu firmy Reas. To o jedną piątą więcej niż w 2015 roku. Wyniki dalszej sprzedaży w dużej

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Fotoobrazy – doskonały sposób na aranżację wnętrza

Obrazy ozdabiają ściany od wieków. Dzisiaj również bardzo chętnie używamy ich do dekorowania ścian w wielu, bardzo różnych pomieszczeniach. Zawieszony na ścianie obraz to swoista wisienka na torcie, która dopełnia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź