Najlepsze zimowe akcesoria do Twojego samochodu

Najlepsze zimowe akcesoria do Twojego samochodu

Układy napędowe na wszystkie koła, technologie wspomagania jazdy, wysokiej jakości opony zimowe: są to kluczowe elementy zapewniające pozytywne wrażenia z jazdy tej zimy. Ale aby naprawdę pomóc tej zimie, możesz uzupełnić ten podstawowy sprzęt o szereg akcesoriów i produktów, które pomogą Ci pokonać śnieg, lód, błoto pośniegowe i zimno, a może po prostu zrobić z Ciebie miłośnika zimy! Niektóre z nich zaklasyfikowalibyśmy jako całkiem niezbędne, inne służą bardziej zwiększeniu komfortu i przyjemności z jazdy.

Rozrusznik zdalny

Jaka to radość wchodzić na pokład rozgrzanego już pojazdu! Jeśli pojazd jest już wyposażony w taki system, gdy zjeżdża z linii montażowej, to masz szczęście. Ale możesz również zlecić zainstalowanie zdalnego rozrusznika w Twoim salonie przez wykwalifikowanego technika, który dobrze zna Twój pojazd.

Maty zimowe i tace podłogowe

Chroń wnętrze pojazdu przed wilgocią, solą, piaskiem i brudem, instalując maty dostosowane do danego modelu. Pomaga to zapobiec osadzaniu się wilgoci, która może powodować korozję metalowej podłogi pod wykładziną. Maty te można łatwo myć w zlewie lub w myjni samochodowej. W bagażniku można umieścić tacę lub sztywną powierzchnię do przechowywania butów narciarskich, łopaty i innych zimowych przedmiotów.

Pudełka i stojaki

Jeśli lubisz jeździć na nartach, snowboardzie lub na rakietach śnieżnych, lepiej powstrzymać się od ładowania sprzętu wewnątrz kabiny, ze względów kosmicznych, ale także po to, aby nie uszkodzić foteli lub bagażnika. Doskonałym rozwiązaniem jest twardy schowek lub inny rodzaj podpórki, który pasuje i może być przymocowany do dachu lub tylnej części pojazdu.

Odmrażacz

Produkty takie jak Rain-X i Alaskan są cudownie skuteczne w topieniu mrozu, lodu i śniegu w ciągu kilku sekund, a także w zapobieganiu ich nagromadzeniu. Można ich używać na przedniej szybie, lusterkach bocznych, lusterkach wstecznych, szybach bocznych i tylnych, a nawet na wycieraczkach.

Właściwa szczotka do śniegu dla Twojego pojazdu

Szczotka, którą trzymasz w samochodzie, powinna być idealnie dopasowana do Twojego wzrostu i wielkości pojazdu. Doskonałą opcją jest szczotka do śniegu z teleskopowym ramieniem; zalecany jest również ergonomiczny uchwyt, podobnie jak skrobak na końcu (wskazówka: najlepiej, gdy jest szeroki i wystarczająco mocny, aby oprzeć się twardemu lodowi na przedniej szybie!).

Środki smarne do zamków i uszczelek

Smar na bazie silikonu pomaga utrzymać elastyczne uszczelki gumowe na drzwiach i zapobiega ich przyklejaniu się w przypadku spadku temperatury. Natomiast środek smarny na bazie grafitu chroni zamki samochodu przed zamarznięciem lub rozmrożeniem – ale upewnij się, że trzymasz go w domu, w torbie lub torebce, a nie w schowku na rękawice!

Zestaw ratunkowy

Zima nieuchronnie zwiększa ryzyko wypadku lub utknięcia na poboczu drogi. W takich przypadkach będziecie bardzo zadowoleni, że włożyliście do bagażnika zestaw ratunkowy. Idealnie byłoby, gdyby zawierał on małą butelkę oleju silnikowego i płynu chłodzącego, linki wspomagające, pasek holowniczy, mini kompresor do opon i świateł awaryjnych, a także latarkę, ciepły koc, uniwersalne rękawice i apteczkę.

Pomoce trakcyjne

Utknąłeś w śniegu czy na lodzie? Aby uniknąć tony łopaty i marnowania czasu na odstawianie samochodu tam i z powrotem, można było chwycić pomoce trakcyjne z bagażnika, który rozmyślnie umieszczono tam i włożyć je pod koła napędowe. Można je też schować pod podłogą bagażnika z zapasową oponą.

http://wyposaz-warsztat.pl/narzedzia-i-akcesoria/ukqf/najlepsze-akcesoria-samochodowe-na-zime.html

Previous Dobry puder naturalny, zalety kosmetyków mineralnych
Next Shopoholizm jako nowoczesna choroba

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Polska na 12. miejscu na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych

Wartość rodzimej produkcji części samochodowych jest szacowana na ponad 70 mld zł. To daje Polsce 12. pozycję na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych. Hamulcem rozwoju branży motoryzacyjnej są wciąż

Motoryzacja 0 Comments

Ręczne mycie samochodu

Czysty samochód jest odzwierciedleniem dobrego smaku i dokładności jego właściciela. Nawet nowy samochód nie przyciąga uwagi, jeśli jest pokryty grubą warstwą brudu, kurzu, smoły itp. Współcześnie możemy skorzystać z myjni

Motoryzacja 0 Comments

Ekologiczny styl jazdy pozwala zaoszczędzić nawet 1,5 l paliwa na 100 km

Nawet 1,5 litra mniej paliwa na dystansie 100 kilometrów może spalać samochód, kiedy kierowca jeździ zgodnie z ideą ecodrivingu. Przede wszystkim chodzi o unikanie gwałtownego przyspieszania i hamowania, tak by jazda była jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź