Dzielnicowi o bezpieczeństwie z seniorami

Dzielnicowi o bezpieczeństwie z seniorami

Wychodząc naprzeciw seniorom, tyscy dzielnicowi zorganizowali debatę w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach przy ul. Niepodległości. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, a w szczególności wybrane przestępstwa, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze.

Wczoraj w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach przy ul. Niepodległości odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu seniorów. Dzielnicowi przeprowadzili prelekcję na temat zapobiegania przestępczości. Skupiono się przede wszystkim na tych przestępstwach, których ofiarami padają najczęściej osoby w starszym wieku. Dzielnicowi zwrócili uwagę, iż wśród różnego rodzaju przestępców jest też grupa takich, których charakteryzuje szczególna przebiegłość i bezczelność – są to oszuści i złodzieje mieszkaniowi. Działają oni przede wszystkim w ciągu dnia i do zrealizowania swojego czynu potrzebują obecności domowników w ich mieszkaniu czy domu. Ich działanie oparte jest na udawaniu kogoś kim nie są albo podawaniu fałszywego celu swojego przybycia. Podają się więc za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji, administracji osiedla, przedstawicieli firm handlowo-usługowych, a niekiedy nawet i za krewnych czy osoby z nimi związane. Wpuszczeni do mieszkania, po uśpieniu czujności ofiary wyłudzają od niej pieniądze albo w momencie nieuwagi dokonują kradzieży rzeczy będących w pobliżu – torebki z przedpokoju, kurtki z portfelem czy kluczyków do samochodu. Chcąc więc uniknąć ataku ze strony działających w ten sposób przestępców, dzielnicowi omówili jak należy się zachować i przestrzegać pewnych zasad. Funkcjonariusze rozdawali im także odblaski, ulotki, a także tzw. :Koperty życia” oraz karty „iCE”. Ponadto policjanci – przypomnieli o trwającej kampanii „ Nie reagujesz – akceptujesz”, gdzie również aktywizowali seniorów do czynnego w niej uczestnictwa.

Previous Policjanci na targach pracy
Next Marzec na drogach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwany zadzwonił do dzielnicowego

Do aresztu śledczego trafił 33-letni tyszanin, który w policyjnym systemie figurował jako osoba poszukiwana listem gończym. Mężczyzna zadzwonił do swojego dzielnicowego, podał miejsce pobytu twierdząc, że chce dobrowolnie zgłosić się

Wiadomości 0 Comments

Pościg za 15-latkiem

Policjanci z Tychów po pościgu zatrzymali volkswagena, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie pieszo uciekał przed policjantami. Kierowcą okazał się 15-letni tyszanin. Teraz o jego „rajdowych”

Wiadomości 0 Comments

Policjanci o bezpieczeństwie w sieci

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich przeprowadzili pogadankę z gimnazjalistami na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Klasy od 1 do 3 z Gimnazjum nr 2 w Tychach z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź