Dzielnicowi bliżej mieszkańców…

Dzielnicowi bliżej mieszkańców…

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach wzięli udział w debacie społecznej na temat bezpieczeństwa na osiedlu „R” w Tychach. Celem debaty było poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa oraz wymiana informacji i spostrzeżeń w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Wczoraj w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach przy ul. Niepodległości, w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa osiedla „R” w Tychach. W debacie udział wzięli min. dzielnicowi, Asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji tyskiej komendy, przedstawiciele tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Straży Miejskiej, oraz członkowie rady osiedla i mieszkańcy. Celem debaty było poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Dzielnicowi zaprezentowali analizę stanu bezpieczeństwa oraz plan priorytetowy realizowany przez stróżów prawa w tym rejonie. W dyskusji wymieniono informacje, które posłużyły do wypracowywania wspólnych metod zapobiegania najbardziej uciążliwych dla mieszkańców zdarzeniom. Ponadto policjanci przedstawili mieszkańcom działania realizowane w związku z zaznaczonymi na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożeniami na osiedlu „R”. Mundurowi zaprezentowali również korzyści wynikające z funkcjonowania z tego narzędzia. Nie zabrakło też informacji o założeniach kampanii społecznej „Nie reagujesz – akceptujesz” oraz o aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Podsumowując debatę policjanci podziękowali wszystkim za uczestnictwo i wyrazili przekonanie, że ta wspólna wymiana informacji i spostrzeżeń przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta, ponieważ bezpieczeństwo mieszkańców to nasza wspólna i najważniejsza sprawa.

Previous Piesi i kierowcy w obiektywie kamery - podsumowanie
Next Trwają policyjne działania "TRUCK & BUS"

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Poszukujemy świadków zdarzenia

W dniu 20 lutego 2018r. około godziny 13:30 w Tychach na ul. Urbanowickiej, na wysokości nr 8 kierujący samochodem dostawczym marki Renault doprowadził do zdarzenia z samochodem marki Renault Masott.

Wiadomości 0 Comments

Policjanci na targach pracy

Tyscy policjanci uczestniczyli w targach pracy, które zostały zorganizowane w Zespole Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach. Stróże prawa zdradzili uczestnikom kilka tajników związanych ze służbą w policji oraz zaprezentowali

Wiadomości 0 Comments

ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ? WIESZ COŚ O ZDARZENIU? POWIADOM NAS!

Policjanci Wydziału Kryminalnego tyskiej komendy prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. W toku prowadzonych czynności śledczy zabezpieczyli monitoring, w którym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź