Dobry puder naturalny, zalety kosmetyków mineralnych

Dobry puder naturalny, zalety kosmetyków mineralnych

Makijaż mineralny można znaleźć prawie wszędzie, od apteki po dom towarowy. Ale nie cały makijaż mineralny jest jednakowy.

Makijaż nie jest nowoczesną nowością. Ludzie od wieków ozdabiają swoje ciała glinkami, farbami i barwnikami. Makijaż mineralny, jaki znamy dzisiaj, jest jednak nowością nowszą. Na początku lat 70-tych XX wieku przedszkolanka Diane Richardson Ranger została zainspirowana, aby zacząć tworzyć własne produkty do makijażu ciała. Nie miała żadnego doświadczenia w tworzeniu kosmetyków, ale jej entuzjazm i zaangażowanie doprowadziły do otwarcia własnego butiku do pielęgnacji ciała w Północnej Kalifornii. Ranger dostrzegła zapotrzebowanie na więcej naturalnych produktów do pielęgnacji ciała i chciała stworzyć produkty do makijażu wolne od tego, co nazywała „siedmioma zabójczymi skórami”: perfumy, talk, alkohol, olejek mineralny, konserwanty, emulgatory i barwniki.

Nie cały makijaż mineralny jest jednakowy. Wiele dużych marek kosmetycznych sprzedaje produkty z linii „makijaż mineralny”, które zawierają substancje drażniące, składniki syntetyczne i ropopochodne oraz niedrogie wypełniacze, które tworzą masę, ale mogą również podrażnić skórę. Wiele z tych produktów zawiera również woski, oleje, barwniki i konserwanty.

Tym, co odróżnia makijaż mineralny od większości makijażu głównego, jest to, co zostało pominięte, a nie to, co zostało dodane. Prawdziwy makijaż mineralny ma mniej składników niż tradycyjny makijaż produkowany komercyjnie – a wszystkie te składniki pochodzą z naturalnie występujących materiałów. Obecnie wiele z tych składników jest przygotowywanych w laboratoriach, aby zapewnić jednolitą kolorystykę i teksturę oraz utrzymać je w stanie wolnym od potencjalnie szkodliwych zanieczyszczeń. Są one jednak chemicznie identyczne z tym, co występuje w naturze, a producenci kosmetyków czysto mineralnych dbają o to, aby nie dodawać perfum, barwników ani wypełniaczy, które mogą podrażniać skórę i zatykać pory. Beztłuszczowe, luźne pudry do makijażu mineralnego nie wchłaniają się, jak kremy i płyny, lecz siedzą na powierzchni skóry. Pomaga to utrzymać pory w stanie niezablokowanym i zmniejsza ryzyko podrażnień, które najczęściej występują, gdy dany składnik jest wchłaniany przez skórę.

KORZYŚCI Z MAKIJAŻU MINERALNEGO

Bezpieczne składniki mogą być stosowane na skórze wrażliwej, trądzikowej, zranionej, okołoustnej i trądziku różowatym.

Składniki obojętne są wolne od bakterii i nie wygasają.

Skuteczne składniki pomagają leczyć, łagodzić i chronić skórę.

Naturalne składniki są wolne od potencjalnie drażniących chemikaliów, syntetyków, substancji zapachowych, konserwantów, parabenów, glutenu, olejów i wosków.

Delikatne składniki promują zdrową skórę i nie zatykają porów.

Wszechstronne pigmenty mogą być stosowane na mokro lub na sucho jako tymczasowy barwnik do włosów, kolor ust, róż, rozświetlacz, cień do powiek, eyeliner i błyszczyk do ciała.

Pokrycie można budować od zwykłego do nieprzezroczystego.

Mniejsza ilość składników oznacza mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień.

Długotrwałe mieszanki wiążą się z olejami skóry i są wodoodporne.

Chroni, tworząc barierę pomiędzy skórą, żywiołami i wolnymi rodnikami oraz może oferować pewną ochronę przed słońcem.

http://healthpotion.pl/a,tbjm

Previous Auto-kometa? Potrzebna laweta! - czyli o bezpiecznym użytkowaniu pojazdów i dróg
Next Najlepsze zimowe akcesoria do Twojego samochodu

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Długotrwała praca przed komputerem powoduje problemy ze wzrokiem

Spędzanie przed ekranem komputera wielu godzin źle wpływa na wzrok. Przyczynia się do zwiększania napięcia akomodacyjnego w oku i zmniejszania częstotliwość mrugania. Nasze oczy nie są odpowiednio nawilżone, a w konsekwencji pojawia się suchość,

Life&Style 0 Comments

Przygotowanie wizytówki do druku w drukarni

Jeśli zdecydowałeś się na druk wizytówek w drukarni, prawdopodobnie będziesz chciał uzyskać kilka wskazówek, jak przygotować odpowiedni projekt i jakiego formatu użyć, aby spełnić wymagania drukarni. Poniżej możesz znaleźć te

Life&Style 0 Comments

Rośnie zainteresowanie szyciem garniturów na miarę

Garnitur szyty na miarę jest idealnie dopasowany do klienta, dzięki czemu pomaga zatuszować mankamenty figury i poprawić proporcje sylwetki. Dlatego zdaniem stylistów mężczyźni powinni zainwestować w swój wizerunek. Garnitur z profesjonalnej pracowni krawieckiej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź