Czujna pracownica banku

Czujna pracownica banku

Czujność pracownicy jednego z banków uchroniła 70-latkę przed utratą 10 tys. złotych. Obserwacja zdenerwowanej seniorki i krótka rozmowa sprawiły, że kobieta nabrała podejrzeń, iż może to być próba wyłudzenia pieniędzy. Nie myliła się i dzięki temu kobieta nie straciła swoich oszczędności.

Do 70-letniej tyszanki zadzwonił mężczyzna, który podał się za jej syna. Twierdził, że spowodował wypadek samochodowy i teraz będą potrzebne pieniądze na zadośćuczynienie dla poszkodowanych. Kobieta nie była przekonana ani do tej sytuacji ani do tego, ze dzwoni jej syn. Jednak szybko słuchawkę przejął inny mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza i powiedział, że rozmowa się nagrywa więc nie może się rozłączyć. Mężczyzna poinstruował ją by pójść do banku i wybrać 10 tys. złotych, a dzięki temu jej syn uniknie aresztu.

Plany oszusta pokrzyżowała pracownica banku, którą zaniepokoiły ciągłe rozmowy telefoniczne oraz nerwowe zachowanie seniorki. Kobieta zorientowała się, że może to być próba oszustwa i wstrzymała transfer gotówki. O swoich podejrzeniach pracownicy banku natychmiast poinformowali policję. Oszust zorientował się, że sytuacja nie przebiega zgodnie z planem i się rozłączył. Wzorowa postawa i czujność pracownicy banku spowodowała, że 70-latka nie straciła swoich oszczędności, a sprawcom nie powiodła się próba wyłudzenia środków pieniężnych.

Apelujemy o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Pod żadnym pozorem nie powierzajmy gotówki obcym osobom. Przypominamy także, że policjanci NIGDY nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy.

To najpopularniejsze schematy działania sprawców oszustw „na wnuczka” i „na policjanta”. Ważne jest by pracownicy banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo–kredytowych mających bezpośredni kontakt z klientami wyczuleni byli na sytuacje, kiedy to osoby starsze, często roztrzęsione, zdenerwowane i w pośpiechu próbują wypłacić znaczne sumy pieniędzy. Niejednokrotnie próba zainteresowania się pracownika banku okolicznościami nagłej potrzeby wypłaty gotówki daje szansę wywołania u klienta chwili refleksji i zastanowienia nad racjonalnością podejmowanych decyzji.

Previous Poszukujemy świadków następujących zdarzeń
Next Poszukujemy świadków zdarzenia

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Potrącenie nastolatki, policjanci apelują o ostrożność

Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia nastolatki, do jakiego doszło wczoraj w Tychach na al. Niepodległości w Tychach. Kierująca seatem potrąciła 12-latkę, jak przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana z

Wiadomości 0 Comments

UPAŁY! ZACHOWAJMY OSTROŻNOŚĆ!

Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych, czy w zaawansowanym wieku. W żadnym przypadku

Wiadomości 0 Comments

Zagrali dla Świetlikowa

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Tychach odbył się mecz charytatywny „Giganci dla Świetlikowa”! Na murawie wystąpili znani i lubiani artyści estrady i szklanego ekranu, gwiazdy sportu oraz Przyjaciele Fundacji, w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!