AKCJA „ZNICZ 2017” W TYCHACH

AKCJA „ZNICZ 2017” W TYCHACH

Trwają policyjne działania „ZNICZ 2017”, które mają zapewnić bezpieczeństwo pieszych oraz kierujących podczas wzmożonego ruchu zarówno przy cmentarzach ale także na drogach dojazdowych i w całym mieście. W Tychach w akcji biorą udział policjanci ze wszystkich wydziałów tyskiej komendy oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Trwają policyjne działania „ZNICZ 2017”, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo na drogach, w ruchu pieszym oraz kołowym. W akcji udział biorą policjanci ruchu drogowego, prewencji, służb kryminalnych oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej. Większość sił skierowana została w rejony tyskich cmentarzy zwłaszcza przy cmentarzu komunalnym na Wartogłowcu.

Podczas działań mundurowi zwracają uwagę pieszym, by zakładali elementy odblaskowe. Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Funkcjonariusze w ramach tych działań „doświetlali pieszych”, przekazując im elementy odblaskowe. Policjanci przede wszystkim chcą uświadamiać niechronionych uczestników ruchu drogowego, że noszenie elementów odblaskowych może zapobiegać tragicznym w skutkach wypadkom drogowym.

Policjanci podczas trwania akcji kontrolują trzeźwość kierujących. Niestety wciąż eliminowani z dalszej jazdy są ci kierowcy, którzy prowadzili w stanie nietrzeźwości. Dopiero po badaniu na alkomacie z pozytywnym wynikiem kierowcy zaczynają myśleć o konsekwencjach. Prócz odpowiedzialności z kodeksu karnego, utrata prawa jazdy, surowe kary finansowe, być może utrata pracy, problemy rodzinne itp. Zatem warto pomyśleć o konsekwencjach wcześniej, tym bardziej, że to optymistyczna wersja odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Kary jeszcze surowsze byłyby wówczas, gdyby ktoś zginął pod naszymi kołami…Zatem pamiętaj PIŁEŚ? NIE JEDŹ! Przypominamy także, że każdy może skorzystać z bezobsługowego alkomatu na holu tyskiej komendy i sprawdzić czy może prowadzić samochód!

Apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa na drogach i wykazanie szczególnej ostrożności w poruszaniu się w rejonie zatłoczonych cmentarzy zwłaszcza w porze wieczorowej!

Previous ARESZT ZA HANDEL DOPALACZAMI
Next POLICJANCI NIE CZEKAJĄ NA FALĘ MROZÓW JUŻ TERAZ POMAGAJĄ BEZDOMNYM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci o zagrożeniach terrorystycznych podczas debaty

Wczoraj w tyskim magistracie odbyła się debata, w której uczestniczyli tyscy policjanci. Obecni na niej byli przedstawiciele miasta Tychy, dyrektorzy szkół oraz pracownicy placówek oświatowych z Tychów. Głównym tematem omawianym

Wiadomości 0 Comments

Przywłaszczył firmowy samochód i chciał wyjechać za granice

Policjanci z Tychów zatrzymali 24-latka, który przywłaszczył samochód pracodawcy oraz korzystał ze służbowej karty płatniczej. Mężczyzna zamierzał wyjechać za granicę, w tym celu wymontował nadajnik służący do ustalenia lokalizacji pojazdu.

Wiadomości 0 Comments

Tyski policjant srebrnym medalistą w XIII Mistrzostwach Polski w Jiujutsu

St. asp. Marcin Dziedzic z tyskiej komendy zdobył srebrny medal w XIII Mistrzostwach Polski w Jiujutsu. Zawody odbyły się w Przemyślu w miniony weekend, a uczestniczyło w nich blisko 100

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!