AKCJA „ZNICZ 2017” W TYCHACH

AKCJA „ZNICZ 2017” W TYCHACH

Trwają policyjne działania „ZNICZ 2017”, które mają zapewnić bezpieczeństwo pieszych oraz kierujących podczas wzmożonego ruchu zarówno przy cmentarzach ale także na drogach dojazdowych i w całym mieście. W Tychach w akcji biorą udział policjanci ze wszystkich wydziałów tyskiej komendy oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Trwają policyjne działania „ZNICZ 2017”, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo na drogach, w ruchu pieszym oraz kołowym. W akcji udział biorą policjanci ruchu drogowego, prewencji, służb kryminalnych oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej. Większość sił skierowana została w rejony tyskich cmentarzy zwłaszcza przy cmentarzu komunalnym na Wartogłowcu.

Podczas działań mundurowi zwracają uwagę pieszym, by zakładali elementy odblaskowe. Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Funkcjonariusze w ramach tych działań „doświetlali pieszych”, przekazując im elementy odblaskowe. Policjanci przede wszystkim chcą uświadamiać niechronionych uczestników ruchu drogowego, że noszenie elementów odblaskowych może zapobiegać tragicznym w skutkach wypadkom drogowym.

Policjanci podczas trwania akcji kontrolują trzeźwość kierujących. Niestety wciąż eliminowani z dalszej jazdy są ci kierowcy, którzy prowadzili w stanie nietrzeźwości. Dopiero po badaniu na alkomacie z pozytywnym wynikiem kierowcy zaczynają myśleć o konsekwencjach. Prócz odpowiedzialności z kodeksu karnego, utrata prawa jazdy, surowe kary finansowe, być może utrata pracy, problemy rodzinne itp. Zatem warto pomyśleć o konsekwencjach wcześniej, tym bardziej, że to optymistyczna wersja odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Kary jeszcze surowsze byłyby wówczas, gdyby ktoś zginął pod naszymi kołami…Zatem pamiętaj PIŁEŚ? NIE JEDŹ! Przypominamy także, że każdy może skorzystać z bezobsługowego alkomatu na holu tyskiej komendy i sprawdzić czy może prowadzić samochód!

Apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa na drogach i wykazanie szczególnej ostrożności w poruszaniu się w rejonie zatłoczonych cmentarzy zwłaszcza w porze wieczorowej!

Previous ARESZT ZA HANDEL DOPALACZAMI
Next POLICJANCI NIE CZEKAJĄ NA FALĘ MROZÓW JUŻ TERAZ POMAGAJĄ BEZDOMNYM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Posypały się odblaski, prezenty i moc życzeń dla najmłodszych

Policjanci z Tychów wraz z przedstawicielem Rady Miasta Tychy, Fundacją Rozwoju i Integracji „MULTIINTEGRA” oraz z Sznupkiem, zorganizowali spotkanie mikołajkowe dla dzieci w tyskim Oddziale Dziecięcym Szpitala Miejskiego. W towarzystwie

Wiadomości 0 Comments

Podsumowanie działań „SMOG”

Podczas wczorajszych działań pod nazwą „SMOG” policjanci skontrolowali 55 pojazdów. Mundurowi nie ujawnili wykroczeń związanych z naruszeniem wymagań ochrony środowiska. Celem działań było zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów

Wiadomości 0 Comments

Zachęcamy do udziału w akcji honorowej zbiórki krwi

Wszystkich, którzy chcą oddać krew zapraszamy do Komendy Miejskiej Policji w Tychach, przy al. Bielskiej 46 w dniu 13 marca 2018 roku. W godzinach od 10.00 do 14.00 Ambulans Regionalnego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!